קלאודוויז (Cloudways) – סקירה מלאה וקוד קופון 30% הנחה

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

תוכן העניינים

קלאודוויז (Cloudways) היא חברת אחסון אתרים VPS שמציע שירותי אחסון וורדפרס מנוהל  דרך שרתים חזקים ומהירים מהחברות המובילות בתחום כמו DigitalOcean ,Google Cloud ו-Amazon. בעזרת קלאודוייז, תוכלו להתקין את וורדפרס (או כל מערכת ניהול תוכן אחרת) בקלות ומהירות.

יחד עם זאת, קלאודוויז מתפארת במהירות השרתים שלה לאתרים ישראלים, הודות לשרתים שנמצאים בגרמניה, מהירות הטעינה הראשונית של האתר (TTFB) מהירה ממש כמו (ואפילו יותר) שרתים נמצא בישראל. ובנוסף לכך, תקבלו תעודת SSL חינם וגיבוי וורדפרס בסיסי כלול.

לפני שנתחיל, לחצו על הכפתור על מנת להעתיק את קוד הקופון ללוח ולהיכנס לאתר, כך שבמידה ובסוף הסקירה תרצו להירשם לקלאודוויז ולקבל הנחה תוכלו להדביק את קוד הקופון בקופה. 

קוד הקופון מקנה 30% הנחה למשך 3 חודשים.

  קוד קופון

GROW30

   (לחצו להעתקה ללוח וכניסה לאתר)

תוכן עניינים

במידה ואתם אנשי וידאו (סקירה מהירה):

מה זה קלאודוויז (Cloudways)?

Cloudways.com היא חברת אחסון אתרים והיא עושה זאת משנת 2011. החברה בעצם מספקת לבעלי אתרים בעלי מערכת ניהול תוכן ובניהם וורדפרס, Magento, Laravel ועוד.

קלאודוויז היא בעצם זו שמנהלת את האחסון שלכם בענן של מספר חברות אחסון ענן מוכרות ומבילות בשוק, כמו Amazon, Digitalocean, Google cloud. בעקבות כך קלאודוויז מציע שרתים הממוקמים ב 42 מדינות וסך הכל ב-25 מיקומים בעולם. את המיקום של השרת תוכלו לבחור בעצמכם.

בחירת מיקום השרת של האתר מקנה לכם גמישות שנותנת את האפשרות לבחור את השרת שאופטימלי למיקומם של רוב הגולשים באתר. לכן, תוכלו לשפר את מהירות האתר ולזכות בדירוגים גבוהים יותר של אתריכם בגוגל. עבור אתרים ישראליים אני ממליץ לבחור ב-Frankfurt.

מיקומי השרתים בעולם

Cloudways מעסיקה יותר מ-50 עובדים שמשרתים 20,000 לקוחות בעולם. החברה בעלת שם ומוניטין בתחום אחסון האתרים. קצב לקוחות החברה שבוחרים לאחסן בקלאודוויז הולך וגדל מחודש לחודש. להמחשה ניתן לראות הגרף הבא שמציג את קצב עליית המשתמשים בשנת 2020.

קצב עליית המשתמשים בקלאודוויז - שנת 2020
קצב עליית המשתמשים בקלאודוויז - שנת 2020. מקור: cloudways

6 סיבות עיקריות לעבור לאחסון אתרים קלאודוויז (Cloudways)

1. עם קלאודוויז תוכלו לבחור את מיקום השרתים ולגבות אותם באופן אוטומטי

אחד היתרונות החזקים של קלאודוויז הוא הגמישות שלה בבחירת ספק ענן, אתם תוכלו לבחור את הספקית של שירותי האחסון בענן וקלאודוויז תנהל עבורכם את האחסון. תוכלו לבחור את מיקום השרת שזה עוד פקטור לשליטה על ביצועי האתר, תמיד תוכלו לשדרג ולהחליף מיקומים.

בנוסף לכך, תוכלו להתקין את WordPress ולנהל אותו דרך פאנל הניהול. תקבלו גם כלים לאבטחת השרת ותעודת SSL חינם. (ראו את המדריך להתקנת וורדפרס בקלאודוויז)

עם זאת, יש פה חסרון אחד ביחס למתחרותיה. קלאודוויז אינם מציעים רישום דומיין או תיבת אימייל עסקית. אך זה לא סיפור כזה גדול, ניתן לחבר בקלות דומיין חיצוני שרכשתם.

לגבי תיבת האימייל, בתוך לוח הבקרה יש תוסף שדרכו ניתן לחבר תיבת אימייל דרך Rackspace בעלות של 1$ דולר בלבד לחודש.

במידה ולא התקנתם מכל סיבה שהיא תוסף לגיבוי אתר וורדפרס, קלאודוויז מציעים שירות גיבוי כולל בחבילה. בעזרת הגיבוי המובנה שלהם האתר שלכם יגובה באופן אוטומטי ותכלו לשחזרו במידה ותהיה תקלה כלשהי שתדרוש שיחזור.

בפאנל הניהול של השיחזור, תוכלו להפעיל/להשבית את האפשרות. יתרה על כך, במידה ותרצו לגבות את האתר באופן ידני ומידי יש לכם את האפשרות לעשות זאת בעזרת Take Backup Now.

גיבוי cloudways
גיבוי אוטומטיים וידניים

2. שרתים מאובטחים ב-Cloudways

קלאודוויז (Cloudways) מתפארת בממשק משתמש פשוט ונוח, מה שגם החברה משתמשת עבור אבטחת השרתים שלה בסייר קבצים SFTP, אין אפשרות לסייר קבצים ישירות בממשק מה שגורם לו להיות יעיל נגד פורצים. כמובן זה כולל אתר מאובטח בתקן SSL.

לפי מה שבדקתי מול המתחרים שלה שמציעות את אותן המשאבים, המהירות והשירות Cloudways יצאה המשתלמת ביותר.

בנוסף לכך, קלאודוויז מגיע עם תכונות אבטחה בכל הרמות על מנת לתת את ההגנה האופטימלית, בואו נעבור על כמה מהם.

> הגנה מפני בוטים 

לקלאודוויז יש הגנה ברמת האתר (Apllication) שמזהה בוטים רעים, חוסם תנועה זדונית והגנה מפני התקפות כוחניות (Brute Force) ואיסוף מידע (Web Scraping). ההגנה מסופקת בשיתוף פעולה עם MalCare ותקבלו דו"ח תנועה מפורט בכל מספר שבועות/חודשים.

> תעודת SSL

Cloudways מציעה תעודת אבטחה SSL בחינם וניתן להתקין אותה בלחיצת כפתור. קיימת תמיכה בתעודה של Let's Encrypt או תעודות מותאמות אישית.

cloudways-free-ssl
התקנת SSL בקלאודוויז

> אימות דו-שלבי

אימות דו שלבי הוא עוד דרך מעולה להגן על האתר שלכם מפני משתמשים לא מורשים או מתוקפים, תהליך זה מקשה על הגישה לאתר.

אימות דו שלבי קלאודוויז
הפעלת אימות דו שלבי​

> אבטחת מסד הנתונים

כברירת מחדל, לא תוכלו להגשת למסד הנתונים שלכם ממחשב מרוחק אחר. קלאודוויז תזהה שלא נכנסתם מהמחשב שלכם ותחסום את הגישה על מנת לצמצם גישה בלתי רצויה למסד הנתונים. בשביל לגשת למסד נתונים ממחשב מרוחק תצטרכו לתת הרשאה ולהכניס את כתובת ה-IP של המחשב ל-"White list".

אבטחת וורדפרס
הרשאת גישה לכתובת IP​

> התחברות עם SFTP/SSH

יש התקפת סייבר נפוצה מאוד שקוראים לה Brute Force, בשיטה הזו האקרים מנסים להיכנס לשרת שלכם על ידי הצלבת שילובים רבים של סיסמאות עד שפוגעים בסיסמא הנכונה. 

קלאודוויז יודעת להתמודד עם ניסיונות פריצה מסוג זה ותחסום את כתובות ה-IP שמנסות לבצע כניסה ל SFTP/SSH של השרת שלכם.

sftp access on cloudways
חסימת גישה ל-SFTP

3. קלות השימוש בקלאודוויז

במבט ראשון, ממשק המשתמש של קלאודוויז בעל חווית משתמש גבוה. ניתן להתמצא בקלות בכל ההגדרות ולנווט להגדרה הרצויה. 

אמנם עבור משתמשים מתחילים הממשק לא יהיה ידידותי במיוחד, אך בגדול תוכלו להבחין שכל המאפיינים והתכונות שתזדקקו להם מרוכזות ומאוחדות בלוח הבקרה בצורה קלה להבנה. כולל התקנת וורדפרס במספר קליקים.

פאנל הניהול קלאודוויז
פאנל הניהול של קלאודוויז

4. Cloudways מציעה שירות העברת אתרים חינם

אף על פי שהממשק לא ידידותי עבור חלק מהמשתמשים, במידה ואתם מעבירים אתר וורדפרס מחברת אחסון אחרת, קלאודוויז יבצעו עבורכם את ההעברה ללא תשלום. 

עם זאת, אמנם הממשק לא מובן לכולם ישר על ההתחלה. במידה והייתם רוצים לנהל אחסון אתר בענן בעצמכם התהליך היה יותר מורכב. כך שבגדול, שווה להשקיע את המאמץ הקטן על מנת להבין את לוח הבקרה של קלאודוויז.

שירות העברת אתרים ניתן לשימוש פעם אחת. אך עם זאת, אל חשש ניתן להעביר עוד אתרים בעצמכם בעזרת התוסף של קלאודוויז שבעזרת מספר צעדים פשוטים תוכלו להעביר את אתר הוורדפרס שלכם בעצמכם.

תוכלו להיעזר במדריך להעברת אתר וורדפרס לקלאודוויז

5. שדרוג גודל השרתים בקלאודוויז כשתנועת האתר גדלה

במידה ורכשתם חבילה כשהאתר שלכם היה בחיתוליו עם כמות משאבים ומשתמשים קטנה, תוכלו בעתיד כשהאתר שלכם יגדל לשדרג את השרת שלכם בקלות במספר קליקים. השדרוג לא ישפיע על ההגדרות הנוכחיות של האתר שלכם, אלא רק ישדרג את גודל השרת על מנת שיעמוד בסטנדרטים של האתר שלכם.

6. הביצועים של שרתי קלאודוויז

קלאודוויז משתמשת בשירותיה של ספקיות אחסון ענן אמינות ואיכותיות, בינהם Amazon Web services, DigitalOcean, Google Cloud. מכיוון שהאתר שלכם יהיה מאוחסן באחת מספקיות אחסון הענן האלה, אתם צפויים לחוות שינוי משמעותי במהירות של האתר שלכם.

לפי הבדיקה שעשיתי, יש שיפור של לפחות 30% בביצועי המהירות. בנוסף לכך, מבחינת uptime לא חוויתי בעיות או נפילות כלשהן. גם ברשתות החברתיות וברחבי הרשת, משתמשים מדווחים על שיפור מהותי במהירות האתר שלהם ביחס לשירותי אחסון רגילים. בעקבות זאת, קלאודוויז יצרו לעצמם שם של אמינות ומהירות בכל הקשור לאחסון אתרים בענן.

שרתים של cloudways
ספקיות אחסון הענן בקלאודוויז

חוות דעת של משתמשי Cloudways

גלשתי קצת ברחבי הרשת, חיפשתי את הביקורות האמיתיות לגבי Cloudways. רציתי לבדוק האם באמת אנשים מרוצים מהם. מצאתי מספר סקרים שבהם ניתן לראות שבאופן גורף קלאודוויז בראש הרשימה מבחינת כולם ובכל סקר.

מחירי החבילות ב-Cloudways

קלאודוויז עובדת בשיטת חישוב תשלומים בשונה משאר חברות האחסון בשוק. בזמן שהרבה חברות אחסון גובות תשלום על בסיס חודשי שנתי ו- 3 שנים, קלאודוויז גובים תשלום רק עבור השימוש שלהם חודש בחודשו במחיר קבוע או לפי שעה.

לעומתה, בשאר החברות במידה ותבחרו בחבילה לתשלום חודשי תשלמו הרבה יותר מחבילה ל-3 שנים. בקלאודוויז זה שונה והמחיר אחיד לחודש או פר שעה.

במידה ותבחרו לעבור או להתחיל עם Cloudways תוכלו לקבל 30% הנחה ל-3 החודשים הראשונים בעזרת קוד קופון שקיבלתי מ-Cloudways. 

השתמשו בקוד הקופון >>

GROW30

   (לחצו להעתקה ללוח וכניסה לאתר)

DigitalOcean
$ 10 לחודש
 • 1GB זיכרון
 • 1 מעבד ליבה
 • 25GB אחסון
 • 1TB רוחב פס
 • אתרים ללא הגבלה
 • העברת אתרים חינם
משתלם במיוחד
DigitalOcean
$ 22 לחודש
 • 2GB זיכרון
 • 1 מעבד ליבה
 • 50GB אחסון
 • 2TB רוחב פס
 • אתרים ללא הגבלה
 • העברת אתרים חינם

לגמרי כן, בקלאודוויז תוכלו לבחור את מיקום השרת שלכם בעולם. במידה ומקור התנועה עיקרי של הגולשים הוא מישראל תוכלו לבחור בשרת שנמצא בלונדון שהוא זה שנותן את הביצועים הטובים ביותר.

קלאודוויז מספקת 3 ימי ניסיון שבמהלכם תוכלו לעשות כל פעולה שתרצו. החל מהקמת אתרים, גישה מלאה להגדרות, החלפת מיקומי שרתים ועוד מספר דברים. בעצם, תוכלו להתנסות במערכת ללא הגבלה בתקופת הניסיון ולהחליט אם היא מתאימה לכם.

כן, קלאודוויז מספקת תוסף וורדפרס ייעודי שעוזר לך להעביר את האתר שלכם באופן עצמאי. במידה ותרצו לעשות לעצמכם חיים קלים יותר, קלאודוויז נותנת שירות העברת אתרים בחינם. על מנת לקבל את ההטבה תיצרו קשר עם שירות הלקוחות דרך בצ'אט.

לפי השוואה לשאר חברות האחסון המתחרות של קלאודוויז אשר מספקות את אותו רמת שירות וביצועים. קלאודוויז זולה בצורה משמעותית מהשאר. במידה אתם בונים אתר חדש תוכלו לקבל שרת פרטי ב-10$ בלבד.

Cloudways היא לא חברת אחסון שמחזיקה שרתים, היא זו שמתווכת בין הלקוח לחברת שרתי האחסון ומתחזקת את ממשק הניהול של השרת. היתרון הוא שקלאודוויז מציעה שרתי אחסון של החברות המובילות בעולם כמו Digital Ocean, Google, Amazon שהם החברות המומלצות ביותר שמציעות שרתים פרטיים יציבים ומהירים.

סימון אבשלום

סימון אבשלום

יזם, מייסד Growmore. מתמחה בבניית אתרים בוורדפרס, קידום אורגני, ניהול קמפיינים PPC ברשתות החברתיות ומנועי החיפוש.
5 1 דירוג
דירוג המאמר
הרשמה להתראות
עדכן אותי כאשר
guest
4 תגובות
Inline Feedbacks
צפייה בכל התגובות
טל כ

האם סקרת את רמת האבטחה שלהם בהשוואה לאחסונים אחרים?

טל כ

תודה סימון
לרוב החברות הרצינות יש דברים כאלו, ולכן אני מחפש בדיקה יותר מקיפה שסוקרת היבטים עמוקים שונים יותר לגבי זה.
אמתין לעדכון. תודה

קבלו טיפים עדכניים חינם

אני שולח מדי חודש מדריכים ותוכן איכותי על שיווק באינטרנט ובניית אתרים בוורדפרס.

רוצה להצטרף?
צרף את המייל שלך

איזה כיף, מדברים!

השאירו פרטים ונחזור אליכם תוך שעה

  *במסגרת שעות העבודה (9:00-17:00)

דילוג לתוכן