growmore-מדברים וורדפרס
Search
Close this search box.

מה זה Slug בוורדפרס?

מה זה Slug

תוכן העניינים

5/5 - (1 vote)

ה-SLUG הוא החלק שנמצא בכתובת URL של האתר, הוא מגיע בפורמט קריא שמספקת פרטים לגבי העמוד. בנוסף לכך, הסלאג מאפשר ניווט קל באתר גם לגולש וגם לאינדוקס של מנועי החיפוש.

לצורך הדוגמא, כל כתובת ה-URL ששייכות לאתר www.growmore.co.il, כל מה שמגיע לאחר הסלאש הראשון [/] נחשב כ-SLUG. דוגמא נוספת היא הפוסט הנוכחי שהסלאג שלו הוא "מה-זה-slug-בוורדפרס".

הדומיין של האתר יחד עם הסלאג יוצרים את מבנה הקישור (Permalink) שנקרא כתובת URL.

מה-זה-מבנה קישורים-_permalink_
מבנה קישור (permalink)

למה הסלאג (Slug) חשוב?

ה-Slug חשוב משני סיבות עיקריות:

  • כשמנוע חיפוש מאנדקס את האתר באחד מהשלבים העיקריים הוא מחפש אחר מילות מפתח ופקטורים אחרים לדירוג האתר ואחד מהגורמים האלה הוא ה-Slug שנמצא בכתובת האתר. לכן חשוב לשלב את מילת המפתח ב-Slug.
  • סלאג שהוא קצר וקולע מסייע גם לגולשים כאשר מנווטים באתר, מלבד הכותרת של הפוסט ניתן להבין גם בעזרת הסלאג באיזה תוכן מדובר בפוסט עצמו. לדוגמא, בעמוד הבא https://growmore.co.il/keyword-research/ הסלאג הוא keyword research ובעזרתו ניתן להבין על איזה תוכן בדיוק מדובר בעמוד.

לעשות אופטימיזציה נכונה ל-Slug תיתן לכם מינוף ובעיטה קטנה קדימה בדירוג האתר. מבחינת אסטרטגיית SEO, התהליך הזה ידוע כיצירת קישור ידידותי (SEO Friendly URL).

Slug בוורדפרס

הביטוי Slug בעצם נולד כצורת ביטוי מקהילת משתמשי וורדפרס על מנת לתאר בצורה מדויקת את התווים המגיעים לאחר הסלאש [/] של דומיין האתר.

בגרסאות הישנות של וורדפרס, בהתקנה הראשונית של וורדפרס מבנה הקישורים הקבועים היה נראה כך:

				
					http://www.example.com/?p=123
				
			

לאחר הערות בלתי פוסקות ממשתמשים, שטענו ובצדק שהקישור הם לא קישורים ידידותיים ל-SEO, המבנה הזה עדיין קיים באפשרויות אבל הוא לא מגיע כאפשרות הבסיסית.

במקום המבנה הקודם האפשרות הבסיסית היא:

				
					http://www.example.com/sample-post
				
			

במבנה הזה של הקישור העמודים יוצגו במבנה ידידותי יותר ל-SEO וגם למשתמש. ולפי הבמבנה כל מה שיוצג לאחר הדומיין יהיה שם הפוסט או הסלאג שתבחרו.

בחירת-מבנה-קישורים-בוורדפרס-
בחירת מבנה קישורים בוורדפרס

בחירת מבנה הקישורים זה צעד חשוב וחיוני. לאחר שעשיתם זאת, חשוב ללכת להגדרות של הפוסט עצמו ולרשום את הסלאג שלכם בצורה ידנית ואפילו לכלול בתוכו את מילת המפתח של העמוד.

תוכלו לשנות את הסלאג של הפוסט על ידי לחיצה על עריכה ובסיידבר השמאלי (או הימני ב-LTR) תחת "קישור ישיר" תופיע האפשרות לבחור מזהה כתובת שזהו ה-slug.

בחירת slug לעמוד
בחירת slug לעמוד/פוסט

אופטימיזציה למזהה האתר (Slug)

כאשר בוחרים ב-slug לפוסט מסוים כדאי לשמור עליו כמה שיותר קצר. כלומר, תבחרו slug שבנוי מ-3 עד 4 משפטים שכוללים בתוכם את מילת המפתח של הפוסט.

יש אתגר אחד בוורדפרס שלא מאפשר בצורה מובנית למחוק את הסלאג שמגיע כשיוצרים קטגוריה, תגים ומוצרים. כתובות ה-URL של סוגי העמודים האלה מגיע עם כתובת בסיס כמו: Category/ או Product/ או Tag/ וניתן לשנות את השם אך לא למחוק לגמרי.

אבל בעזרת תוסף ייעודי שנקרא Permalink manager pro ניתן למחוק את כתובות הבסיס האלה.

permalink manager pro
הגדרת מבנה קישורים בתוסף permalink manager pro

לפני שאתם מוחקים את כתובת הבסיס תהיו זהירים, תוודאו שאין עוד פוסטים או מוצרים עם slug זהה. לדוגמא, אם יש לכם קטגוריה בנושא קידום אתרים ופוסט בנושא קידום אתרים הכתובות שלהם יראו ככה:

  • כתובת ה-URL של הקטגוריה – קידום-אתרים/https://www.example.co.il/category
  • כתובת ה-URL של הקטגוריה – קידום-אתרים/https://www.example.co.il

בעזרת הדוגמא הזאת קל להבין שבמידה ותמחקו עם התוסף את כתובת הבסיס Category/ העמודים יהיו עם אותו הסלאג וייצרו התנגשות. לכן, שימו לב לזה ותשנו את הסלאג של אחד העמודים האלה.

0 0 דירוגים
דירוג המאמר
הרשמה להתראות
עדכן אותי כאשר
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפייה בכל התגובות

אוהבים את התוכן?
הכניסו את המייל שלכם וקבלו עדכונים על מאמרים חדשים, טיפים ועוד הפתעות…
 

קבלו טיפים עדכניים חינם

אני שולח מדי חודש מדריכים ותוכן איכותי על שיווק באינטרנט ובניית אתרים בוורדפרס.

רוצה להצטרף?
צרף את המייל שלך

איזה כיף, מדברים!

השאירו פרטים ונחזור אליכם תוך שעה

  *במסגרת שעות העבודה (9:00-17:00)

דילוג לתוכן