growmore-מדברים וורדפרס
Search
Close this search box.

איך להגדיל זיכרון בוורדפרס – הדרך הפשוטה

how to increase wp memory limit

תוכן העניינים

5/5 - (5 votes)

במידה ויש לכם אתר שהוא שקצת יותר מבסיסי אז רוב הסיכויים שהגדרות ברירת המחדל שוורדפרס מגיע איתה לא יספיקו לכם. אחד הדברים שתצטרכו לעשות הוא להגדיל את מגבלת זיכרון ה-PHP בוורדפרס (באנגלית: WP memory limit).

התסמינים העיקריים שבאמצעותם ניתן לדעת שהגדלת מגבלת הזיכרון בוורדפרס היא הפיתרון הם קשיים בהפעלת תוספים מסויימים שדורשים יותר זיכרון מזה שמגיע כברירת מחדל בוורדפרס.

תוספים מסויימים כמו אלמנטור, ווקומרס דורשים זיכרון PHP גדול יותר ואם לא יהיה לכם מספיק מימנו תחוו בעיות בשימוש בתוספים האלה. בעיות נפוצות שיכולות להיות הם לדוגמא, בעיית טעינה אינסופית באלמנטור או חוסר טעינה בכלל. 

לכן הפיתרון לבעיות כמו אלו ברוב המקרים הוא בעיקר – הגדלת זיכרון PHP בוורדפרס.

במדריך הזה תלמדו איך להגדיל את הזיכרון באתר הוורדפרס שלכם בדרך הקלה והפשוטה.

מה זה בעצם הגבלת זכרון PHP בוורדפרס?

PHP היא בעצם שפת צד שרת שמחוללת את דפי ה-HTML באתר שלכם. היא שפה חזה ודינמית עם הרבה פונקציות. חלק מהחישובים שהיא מבצעת כוללים חישובים, ועיבוד השאילתות בוורדפרס. אבל, PHP דורשת לא מעט זיכרון על מנת לבצע את כל התהליכים האלו.

הזיכרון שמגיע כברירת מחדל כאשר מתקינים וורדפרס הוא 32MB וכמעט ברוב המקרים דרוש להגדיל את המגבלה הזו על מנת שכל הפעולות שמבוצעות ב- backend (תהליכון העבודה בוורדפרס) יוכלו לעבוד בצורה חלקה ומיטבית. כמו ווקומרס למשל, ההמלצה של מפתחי התוסף Woocommerce היא להגדיל את מגבלת הזיכרון בוורדפרס ל-64MB לפחות.

כאשר אתם מגיעים לקצה של הזיכרון בוורדפרס, המערכת מזהה את זה ומגדילה בצורה אוטומטית את הזיכרון ל-40MB ובמידה זה לא יספיק אתם תחוו שגיאות, איטיות וחוסר טעינה של תוספים.

ברוב המקרים, הגדלת הזיכרון ל-128MB אמורה להספיק לרוב סוגי האתרים. אלא אם כן אתם משתמשים בתוספים מאוד כבדים שדורשים יותר. על מנת להיות מדויקים יותר ולהבין בכמה זיכרון משתמש כל תוסף שמותקן אצלכם תוכלו להיעזר בתוסף Server IP & Memory Usage Display.

ישנם תוספים שבמקורם בנויים בצורה כזו שזוללת זיכרון, אבל ככל ותעבדו עם תוספים איכותיים שהיוצרים שלהם יודעים לעשות את העבודה כהוגן השימוש בזיכרון יהיה יעיל יותר.

לפני שמגדילים את הזכרון בוורדפרס - מה חשוב לדעת?

על מנת להגדיל את זיכרון ה-PHP בוורדפרס תדרשו להיכנס לקבצי האתר ולערוך את הקובץ wp-config.php במידה ואתם לא מבינים על מה אני מדבר אז זה אולי קצת יישמע מפחיד.

אבל אין מה לדאוג בכלל, במדריך הזה אני יראה לכם הדרך הפשוטה שניתן לגשת לקבצי האתר מתוך לוח הבקרה של וורדפרס בעזרת התוסף File Manager דרכו ניתן להוסיף, למחוק או לערוך את קבצי המערכת.

הערה חשובה: התעסקות עם קבצי האתר היא קריטית, אז תעברו על הצעדים בזהירות יתרה. במידה ואתם לא בטוחים במה שאתם עושים עדיף לבקש מהתמיכה של חברת האחסון שיעשו זאת עבורכם – הם יכולים לעשות את זה.

אז, לפני שמתחילים, בגלל שאנחנו מתעסקים בקבצים רגישים וקריטיים באתר חשוב שנבצע גיבוי לאתר לפני שנתחיל, על מנת שנוכל לחזור לגרסא הקודמת במידה ותקרה תקלה כלשהי.

איך מגדילים את זיכרון ה-PHP בוורדפרס?

שלב 1: על מנת לגשת לקבצי האתר נוריד ונתקין את התוסף File manger

הוספת תוסף חדש
הוספת תוסף לניהול קבצי וורדפרס

שלב 2: לאחר שהתקנתם את התוסף הגישה אליו תופיע בסרגל הימני בוורדפרס בשם מנהל קבצי WP לחצו על מנת לעבור להגדרות התוסף

מנהל קבצי WP

שלב 3: יופיעו לכם כל קבצי האתר. חפשו קובץ בשם wp-config.php ואז לחצו לחיצה ימנית בעכבר ובחרו ב-code editor

wp-config.php

שלב 4: בקובץ code editor חפשו את השורה הבאה ;define('WP_DEBUG' , false) מתחת לשורה זו הדביקו את הקטע הבא.

				
					define( 'WP_MEMORY_LIMIT', '512M' );

				
			

במידה כבר קיימת השורה הזו, פשוט תחליפו את כמות הזיכרון ל-512MB.

wp memory limit

לסיום, לא לשכוח ללחוץ על save&close

לסיכום

במידה וביצעתם את כל הפעולות נכון, כעת הגדלתם את זיכרון ה-PHP באתר הוורדפרס שלכם ל512MB וכל בעיה באתר שהייתה קשורה לזיכרון וורדפרס אמורה להיפתר. 

במידה ויש לכם שאלות תוכלו לרשום בתגובות למטה ואשמח לעזור לכם.

5 1 דירוג
דירוג המאמר
הרשמה להתראות
עדכן אותי כאשר
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
צפייה בכל התגובות

אוהבים את התוכן?
הכניסו את המייל שלכם וקבלו עדכונים על מאמרים חדשים, טיפים ועוד הפתעות…
 

קבלו טיפים עדכניים חינם

אני שולח מדי חודש מדריכים ותוכן איכותי על שיווק באינטרנט ובניית אתרים בוורדפרס.

רוצה להצטרף?
צרף את המייל שלך

איזה כיף, מדברים!

השאירו פרטים ונחזור אליכם תוך שעה

  *במסגרת שעות העבודה (9:00-17:00)

דילוג לתוכן